Zgłoś wydarzenie

Zgłoś wydarzenie

KKIO 2015 planuje zorganizować szereg warsztatów i ćwiczeń w trakcie pierwszego dnia konferencji. Niektóre z warsztatów i ćwiczeń mogą być wybrane do prezentacji równolegle z głównymi sesjami konferencji. Seminaria zapewnią intensywne kursy, począwszy od myśli o minionym, bieżącym lub przyszłym rozwoju oprogramowania inżynierskiego po prezentacje i / lub pokazy nowych narzędzi i technologii. Warsztaty to miejsce, gdzie ich uczestnikom oferuje się praktyczne doświadczenie.

Uczestnicy

Tutoriale i warsztaty należy kierować do praktyków, badaczy (akademickich i przemysłowych), studentów i programistów, którzy znają i już pracowali z technikami inżynierii oprogramowania. Wśród adresatów jest zwykle duże zainteresowanie poprawą praktyki inżynierii oprogramowania i używania języka i narzędzi inżynierii oprogramowania. Potencjalni uczestnicy mogą być także zainteresowani, w jaki sposób zasady inżynierii oprogramowania zostały skutecznie zastosowane w wyspecjalizowanych dziedzinach, i chcą uczyć się o udanych zastosowanich metod SE w rzeczywistych aplikacjach. Tutoriale lub warsztaty powinny być odpowiednio dostosowane do  uczestnika KKIO, ale nie jest koniecznym, aby mieć ten sam poziom oryginalności technicznej jako pracy naukowej w głównej konferencji.

Organizacja

Warsztat trwa zazwyczaj 3 godziny (pół dnia) dla regularnego tutorialu i 90 minut (jedna sesja) dla mini-tutoriala. Prowadzący powinien przedstawić nowe podejścia w ramach jednego lub większej liczby tematów wymienionych w Call for Papers.

Główną korzyścią z wystąpień prezenterów jest możliwość rozszerzenia strefy wpływów i zaprezentowania własnych osiągnięć lub osiągnięć firmy uczestnikom konferencji.

Jako dodatkowa kompensata jeden z prezenterów będzie miał uchyloną opłatę konferencyjną. Planowane są dodatkowe kompensaty, w zależności od konferencji i frekwencji.

Proponowana zawartość

Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje w podanej kolejności:

  • Tytuł,
  • Prezenterów: imię, członkostwo, kontakt,
  • Streszczenie (maksimum 200 słów): jeśli przyjęte, będą wykorzystywane do reklamowania tutorialu,
  • Tematy (wybrane z listy tematów konferencji),
  • Proponowany czas trwania tutorialu (3 godziny dla regularnego tutorialu lub 90 minut dla mini-tutorialu),
  • Poziom tutorialu: początkujący / wprowadzający lub zaawansowany,
  • Grupa docelowa i warunki wstępne wymagane od uczestników,
  • Opis tutorialu i jego zarys (2-4 strony).

Zgłoszenie warsztatów i tutorialu nie powinno przekraczać 4 stron w formacie KKIO (lub innym podobnym).